Skip to content
  • Shop
  • Contact
 
Tirade 444 / 2012
[p. 119]

Medewerkers aan dit nummer

Karin Amatmoekrim (1977) debuteerde in 2004 met Het knipperleven. Daarna verschenen nog de romans Wanneer wij samen zijn, Titus en (in 2011) Het gym.

 

Binnert de Beaufort (1970) is docent journalistieke vaardigheden bij de Hogeschool van Amsterdam. Daarnaast is hij journalist en schrijver. In 2008 verscheen zijn laatste roman De Kalief van Amsterdam.

 

Asher Boersma (1984) is mediawetenschapper en vormgever. Hij studeerde af op amateurpornografie.

 

A.H.J. Dautzenberg (1967) studeerde economie en taal- en letterkunde. Hij publiceerde drie boeken: Vogels met zwarte poten kun je niet vreten (2010), Samaritaan (2011) en Rock-€-Roll (2011). In augustus verschijnt zijn roman Extra Tijd en in september/oktober de dichtbundel Na de punt (Asterion).

 

Tijs Goldschmidt (1953) is bioloog en essayist. Hij publiceerde verschillende boeken en was gastcurator van de fototentoonstelling Wegkijken in het Frans Halsmuseum. Hij is adviseur aan de Rijksakademie van Beeldende Kunsten en dit jaar gastschrijver van de Artisbibiotheeek.

 

Janneke van der Horst (1981) was drie jaar redacteur van Propria Cures. Ze schreef daarna een verhalenbundel en voor diverse kranten en tijdschriften over uiteenlopende zaken voordat ze de sportcolumnist werd van Het Parool.

 

Heleen Mees (1968) is econoom, jurist en publicist en was medeoprichter van Women on Top.

 

Marcel Möring (1957) schreef onder meer Het grote verlangen, In Babylon en Dis. Zijn laatstverschenen roman is Louteringsberg.

 

Carel Peeters (1944) is als criticus en essayist verbonden aan Vrij Nederland. Zijn laatste bundel essays is Genieten voor miljoenen. Over populaire cultuur. Wekelijks schrijft hij in Vrij Nederland een Literaire Kroniek en op maandag en vrijdag op de website vn.nl/Boeken.

[p. 120]

Marja Pruis (1959) is schrijfster en redacteur van De Groene Amsterdammer. Haar boeken Bloem en De vertrouweling stonden op de longlist van respectievelijk De Gouden Uil en de ako Literatuurprijs. Haar laatste boek, de essaybundel Kus me, straf me, bereikte de shortlist van de laatstgenoemde prijs.

 

Bianca Stigter is historicus en redacteur cultuur van nrc Handelsblad. Ze publiceerde de essaybundels Per ongeluk expres, De ontsproten Picasso (nominatie ako Literatuurprijs) en Goud uit stro. Ook maakte ze een gids van Amsterdam in de Tweede Wereldoorlog, De bezette stad.

 

Manon Uphoff (1962) debuteerde in 1995 met de verhalenbundel Begeerte. Haar nieuwste boek, de roman De spelers, werd genomineerd voor de opzij-literatuurprijs 2010. Haar werk is in diverse talen vertaald.

 

Nathan Vecht (1977) is toneel- en scenarioschrijver. Hij schreef toneelstukken voor onder meer Theater Bellevue en De Parade. Zijn werk haalde de shortlists van de Stuckemarkt van het Theatertreffen in Berlijn en het Hot Ink Festival in New York. Daarnaast schrijft hij scènes voor het satirisch televisieprogramma Koefnoen.

 

Arjen van Veelen (1980) studeerde klassieke talen. Hij is redacteur van nrc Next. In 2009 won hij de Jan Hanlo Essayprijs Klein, in 2010 verscheen zijn essaybundel Over rusteloosheid.

 

Andreas Vonder (1972) is toneelschrijver en regisseur. In 1997 debuteerde hij met het toneelstuk Sirene Rust. In 1999 vertrok hij op uitnodiging voor geruime tijd naar Duitsland waar zijn werk door de pers lovend werd ontvangen. In Nederland was zijn werk te zien op o.a. het Oerolfestival, de Karavaan en het Over het IJ festival.

 

Marjoleine de Vos (1957) is dichter en redacteur van nrc Handelsblad. Haar laatste dichtbundel, Het waait, verscheen in 2008.

 

Christiaan Weijts (1976) schreef de romans Art. 285b, Via Cappello 23, De etaleur en Euforie (verschijnt oktober 2012). Hij is columnist bij nrc Next en De Groene Amsterdammer.

[p. 121]

Maartje Wortel (1982) volgde de opleiding Beeld & Taal aan de Rietveld Academie in Amsterdam. Met haar verhalenbundel Dit is jouw huis won ze de Anton Wachterprijs 2010, en ze kreeg de Nieuw Proza Prijs Venlo 2010 voor het verhaal ‘Kranten’, dat in de bundel is opgenomen. In 2011 verscheen haar roman Half mens.

  • Heleen Mees Shame on Me
  • Manon Uphoff Porno, zonder titel
  • A.H.J. Dautzenberg Porno als dialectisch proces
  • Asher Boersma Pornografie als folklore
  • Arjen van Veelen Robotica en troost
  • Marja Pruis De aaibaarheidsfactor, de eerste drie minuten
  • Marcel Möring Een wereld van afgewende blikken
  • Karin Amatmoekrim Pak jij mijn afvoerputje eens goed aan
  • Andreas Vonder Iets of iemand wil iets Twintig nieuwe ideeën voor de eerste drie minuten van een pornografische film.
  • Bianca Stigter Beeldenstorm
  • Maartje Wortel Terugkijken
  • Binnert de Beaufort Een kleine geschiedenis van mijn porno. Of: hoe een mysterie kapot werd gemaakt
  • Nathan Vecht Een goed begin is nog heel wat werk
  • Marjoleine de Vos Kousbroek en de liefde die seks heet
  • Christiaan Weijts Intieme brieven. Voorstel voor de eerste drie minuten van een pornofilm.
  • Janneke van der Horst Porno om porno
  • Tijs Goldschmidt Hot Spot
  • Carel Peeters De zestien genoegens van Kousbroek
  • Medewerkers aan dit nummer
Tweet

  • Afbeelding bij Tafel voor twee

    Tafel voor twee

    Omdat ik in mijn eentje in Parijs was en tussen het werk door ook moest eten, besloot ik naar restaurants te gaan die me door een kennis waren aangeraden. In de toeristische steden moet je op tijd zijn; wacht je te lang dan worden die fijne zaakjes erg druk of erg duur of allebei. Reserveren...
    Lees verder
  • Afbeelding bij Een vroege sigaret

    Een vroege sigaret

    Dat mijn oudoom Sybe Sybesma (1924-1986) in zijn tijd een bekende Friese dichter was, wist ik. Op de middelbare school heb ik zelfs een keer een presentatie over hem gehouden. Maar dat hij nog steeds een zekere bekendheid genoot, had ik niet verwacht. De afgelopen maanden ben ik voor archiefonderzoek vrij vaak in Friesland geweest,...
    Lees verder
  • Afbeelding bij DE MENS ALS BIOPIC 9 Mama Wilders

    DE MENS ALS BIOPIC 9 Mama Wilders

    Op 6 september is Geert Wilders jarig. Dat is altijd een sacraal gebeuren, want op die dag komt hij langs bij zijn moeder Maria Ording Wilders in Grubbenvorst. Maar vandaag niet. Vandaag moet hij in verband met een kabinetsformatie – alweer – op bezoek bij koningin Beatrix. Dat vindt zijn moeder onbegrijpelijk, verdrietig en schandalig....
    Lees verder
Tirade bloggers
  • Foto van Gigi Müjde
    Gigi Müjde

    Gigi Müjde studeert in augustus 2025 af van de schrijfopleiding met een gemoderniseerde bewerking van het Middelnederlandse toneelstuk Mariken van Nieumeghen, namelijk: Meryem van Mokum. Door de lens van een oud Nederlands stuk, reflecteert die op de hedendaagse Nederlandse samenleving. In diens schrijven, speelt Gigi met taal, gebaar en referenties – om de lezer een eigen(aardige) wereld in te lokken vol verwarring en plezier. Die schrijft ook graag in samenwerking, vooral met Robin Alberts volgens hun eigen versie van de flarf-techniek, waarin er een tekst heen en weer wordt verstuurd en om en om wordt herschreven tot het onherkenbaar vol zit met liefde voor taal. Gigi schrijft alleen vanuit liefde, anders telt het niet.

  • Foto van Lia Tilon
    Lia Tilon

    Lia Tilon (1965) debuteerde in 2002 met de roman Huizen van papier bij Uitgeverij De Arbeiderspers. In 2012 publiceerde Uitgeverij Cossee haar roman Zielhond, in 2017 gevolgd door Archivaris van de wereld. Tilon schrijft romans en korte verhalen. Zij blogt over emigratie en de vraag wat heimwee is. Is heimwee wel verbonden met een plek in je leven, of aan het gevoel dat je had toen je je op die plek bevond? En maakt het wat uit?

  • Foto van Hans van Pinxteren
    Hans van Pinxteren

    Hans van Pinxteren is dichter en vertaler

Blog archief
  • 2025
    • December
    • November
    • October
    • September
    • August
    • July
    • June
    • May
    • April
    • March
    • February
    • January
  • 2024
    • December
    • November
    • October
    • September
    • August
    • July
    • June
    • May
    • April
    • March
    • February
    • January
  • 2023
    • December
    • November
    • October
    • September
    • August
    • July
    • June
    • May
    • April
    • March
    • February
    • January
  • 2022
    • December
    • November
    • October
    • September
    • August
    • July
    • June
    • May
    • April
    • March
    • February
    • January
  • 2021
    • December
    • November
    • October
    • September
    • August
    • July
    • June
    • May
    • April
    • March
    • February
    • January
  • 2020
    • December
    • November
    • October
    • September
    • August
    • July
    • June
    • May
    • April
    • March
    • February
    • January
  • 2019
    • December
    • November
    • October
    • September
    • August
    • July
    • June
    • May
    • April
    • March
    • February
    • January
  • 2018
    • December
    • November
    • October
    • September
    • August
    • July
    • June
    • May
    • April
    • March
    • February
    • January
  • 2017
    • December
    • November
    • October
    • September
    • August
    • July
    • June
    • May
    • April
    • March
    • February
    • January
  • 2016
    • December
    • November
    • October
    • September
    • August
    • July
    • June
    • May
    • April
    • March
    • February
    • January
  • 2015
    • December
    • November
    • October
    • September
    • August
    • July
    • June
    • May
    • April
    • March
    • February
    • January
  • 2014
    • December
    • November
    • October
    • September
    • August
    • July
    • June
    • May
    • April
    • March
    • February
    • January
  • 2013
    • December
    • November
    • October
    • September
    • August
    • July
    • June
    • May
    • April
    • March
    • February
    • January
  • 2012
    • November
    • October
    • September
    • August
    • July
    • June
    • May
    • April
  • 2011
    • December
    • November
    • October
    • September
    • July
    • June
    • May
    • March
    • February
  • 2010
    • December
    • November
    • October
    • September
    • August
    • June
    • May
    • April
    • March
    • February
    • January
  • 2009
    • December
    • November
    • October
    • September
    • August
    • July
    • June
  • 2000
    • January
  • Honorering
Voorwaarden © 2019 Van Oorschot
  • Facebook
  • Twitter