Skip to content
  • Nieuws
  • Oorshop
  • Auteurs
  • Uitgeverij / contact
    • Wie zijn wij
    • Rights
    • Manuscripten
    • Geschiedenis
    • Literaire prijzen
  • Prospectus
    • Zomeraanbieding 2026
    • Voorjaarsaanbieding 2026
    • Najaarsaanbieding 2025
    • Zomeraanbieding 2025
    • Voorjaarsaanbieding 2025
    • Najaarsaanbieding 2024
  • Podcast
  • Tirade
    • Blog
    • Tijdschrift
    • Abonneren
    • Archief
    • Over Tirade
    • Inzenden
  • De Parelduiker
 
  • Blog
  • Tijdschrift
  • Abonneren
  • Archief
  • Over Tirade
  • Inzenden
Tirade 451 / 2013
[p. 105]

Medewerkers aan dit nummer

Inge Boesewinkel (1972) studeerde Engels en Russisch aan de opleiding voor tolk/vertaler in Maastricht en rondde in 2010 de master Vertalen (Engels) af aan de Unioversiteit Utrecht. Ze vertaalde o.a. romans van Maureen Johnson en Cirisia Territt.

 

Álvaro Enrigue (1969) is de schrijver van vier romans, twee verhalenbundels en een lang essay in boekvorm. Hij wordt beschouwd als een van Mexico’s beste schrijvers van de huidige generatie en werd opgenomen in de Bogotá-39. Met zijn laatste roman, Muerte súbita, won Enrigue de Premio Herralde. Momenteel woont en werkt hij in New York, samen met zijn vrouw, de schrijfster Valeria Luiselli.

 

Jaap Ferwerda is leraar Engels en ckv op havo-vwo, schrijft, schildert en tekent. Draagt geen boodschappen uit, maar houdt van formuleren. Grote voorbeelden: Vestdijk, John Cowper Powys, Melville, Philip Roth en Günter Grass.

 

Harrie Geelen (1939) is schrijver voor kinderen (Querido) en voor volwassenen (Van Oorschot). Daarnaast is hij regisseur, tekenfilmer en illustrator; hij was scenarist van diverse televisieseries. Hij is de echtgenoot van Imme Dros.

 

Detlev van Heest is parkeercontroleur te Hilversum.

 

Heinrich Heine (1797-1856) was een Duits schrijver en dichter van veelal lyrische poëzie. Zijn Buch der Lieder, uit 1827, is een van zijn belangrijkste werken.

 

D. Hooijer (1939-2013) won de Libris Prijs met haar derde verhalenbundel Sleur is een roofdier. In de periode daarna verschenen de romans Catwalk en De wanden van Oeverhorst en postuum, in het voorjaar van 2014, zal haar roman Berichten van een zakenman verschijnen.

 

A.E. Housman (1859-1936) was een vooraanstaand Brits classicus en dichter. Zijn bekendste bundel is zijn debuut, A Shropshire Lad, gepubliceerd in 1896.

 

Jan van Mersbergen (1971) schreef zes romans, publiceerde verhalen in diverse tijdschriften en schrijft columns en artikelen voor kranten en weekbladen. Hij werd vertaald in het Duits, Frans, Engels, Spaans en Turks.

[p. 106]

Charlotte Mutsaers is schrijver en beeldend kunstenaar. Vorig jaar verscheen haar laatste dichtbundel, Dooier op drift.

 

Arjaan van Nimwegen (1947) is vertaler, drukker en schrijver. Verhalen en poëzie van hem verschenen in Hollands Maandblad, Maatstaf en De Tweede Ronde. Hij publiceerde verschillende romans bij De Wereldbibliotheek, op dit moment werkt hij aan de zevende, Silex.

 

Elisabeth van Nimwegen (1976) is acteur, presentator en schrijver. Onlangs verscheen bij Van Oorschot haar debuut De smaak van ijzer, een novelle over een vriendschap tussen twee jonge vrouwen op een toneelschool.

 

Wouter van Oorschot (1952) is uitgever.

 

Kitty Pouwels (1964) studeerde Portugese taal- en letterkunde in Utrecht en vertaalt sinds 1998 uit het Portugees en het Engels. Ze vertaalde romans van o.a. João Ricardo Pedra, Alix Ohlin, Jeremy Chambers en Zadie Smith.

 

Carel Peeters (1944) is als criticus en essayist verbonden aan Vrij Nederland. Onlangs verscheen zijn boek Het wonderland van Lewis Caroll. Wekelijks schrijft hij in Vrij Nederland een Literaire Kroniek en op maandag en vrijdag op de website vn.nl/Boeken.

 

Eugenia Rico werd in 1972 in Oviedo, Spanje, geboren. Naar eigen zeggen verklaarde ze al op haar vijfde dat ze schrijfster wilde worden, en die wens heeft ze enkele decennia later verwezenlijkt. Ze schreef tot nu toe vijf romans en een verhalenbundel genaamd El fin de la raza blanca (Páginas de Espuma, 2012, Madrid). ‘Vuilnis’ komt uit die laatste bundel.

 

Luc de Rooy (1979) is schrijver, redacteur en vertaler. Hij verdeelt zijn tijd tussen Amsterdam en Colombia, waar hij de Zuid-Amerikaanse letteren goed in de gaten houdt.

 

Stevie Smith (1902-1971) was een Brits schrijfster en dichteres. Ze publiceerde negen dichtbundels en drie romans.

 

Leo Vroman (1915) is dichter, prozaïst, essayist, illustrator en hematoloog. Hij woont samen met zijn vrouw Tineke in de Verenigde Staten. Inmiddels staan talloze publicaties en alle belangrijke literaire prijzen op zijn naam.

[p. 107]

Hannah van Wieringen (1982) schreef toneel voor o.a. Toneelgroep Oostpool en debuteerde vorig jaar met de verhalenbundel De kermis van Gravezuid. Deze werd genomineerd voor de Opzij Literatuurprijs en de Bronzen Uil. Haar poëziebundel Hier kijken we naar komt in januari 2014 uit bij uitgeverij De Harmonie. Dit is haar papieren poëziedebuut.

  • Lieke Marsman Ode aan de twijfel
  • De ambassadeur Detlev van Heest Hoe Bert een flinke jongen werd
  • Leo Vroman Drie gedichten
  • Jaap Ferwerda Zondvloed
  • Elisabeth van Nimwegen Vrudduvudde
  • Jan van Mersbergen Ruitenwissers
  • Hannah van Wieringen Vijf gedichten
  • Rebecca Makkai Het koffertje Vertaling Inge Boesewinkel en Kitty Pouwels
  • Wouter van Oorschot Bij de begrafenis van D. Hooijer (1939-2013)
  • Harrie Geelen D. Hooijer
  • Detlev van Heest Nooit meer verliefd
  • D. Hooijer Anne Meiboom
  • Heinrich Heine Drie gedichten Vertaling Harrie Geelen
  • A.E. Housman Vijf gedichten Vertaling Harrie Geelen
  • Stevie Smith Ziek kind Vertaling Harrie Geelen
  • Arjaan van Nimwegen Hästensliefde of: Onbaatzuchtige verhoudingen
  • Álvaro Enrigue Toilet Vertaling Luc de Rooy
  • Eugenia Rico Vuilnis Vertaling Luc de Rooy
  • Kroniek van de roman Carel Peeters Van aanstellerij naar authenticiteit
  • De tirade van... Charlotte Mutsaers Renovatie als zelfverwezenlijking
  • Medewerkers aan dit nummer
Tweet

Lees de Tirade Blog

  • Afbeelding bij Verlangen naar wat ongedaan bleef – de kunst van het nietsdoen

    Verlangen naar wat ongedaan bleef – de kunst van het nietsdoen

    De encyclopedie van het geluk 30 Na 55 jaar ben ik er nog steeds niet achter of ik lui ben of niet. Op school spijbelde ik veel. Maar spijbelen is nog steeds en probaat middel om dingen gedaan te krijgen: spijbel van je administratie en de afwasmachine wordt ingeladen. Spijbel van het opruimen en je...
    Lees verder
  • Afbeelding bij Zoeken

    Zoeken

    ’s Ochtends vroeg: we staan achter het hek en speuren door verrekijkers het weiland af. Het perceel lijkt ongemoeid, straks de boer maar even bellen wat zijn plannen ermee zijn. Er zitten kieviten op. Twee dofferts – mannetjes – duikelden zopas even door de lucht en streken erop neer. Vorige week vonden we al een...
    Lees verder
  • Afbeelding bij Roeien – een liefdesverklaring

    Roeien – een liefdesverklaring

    De encyclopedie van het geluk 30 Ik heb veel nagedacht over de activiteit van het roeien. Gewoon omdat ik veel geroeid heb. En als de mederoeiers de bovenmenselijke goedheid hebben even te zwijgen is er ruimte voor denken. Laatst vertelde ik er iemand over.  Ik roeide op een sloep uit het begin van de eeuw....
    Lees verder
Tirade bloggers
  • "Foto van Sybren Sybesma"
    Sybren Sybesma

    Sybren Sybesma (2001) werd in Leiden geboren. Na de middelbare school deed hij een jaar vooropleiding klassiek piano aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Daarna studeerde hij Biomedische Wetenschappen in Leiden. Hij volgde een cursus korte verhalenschrijven aan de Schrijversvakschool in Amsterdam bij Nico Dros. Bij de Mare kerstverhalenwedstrijd won hij twee keer de derde prijs. Ander werk verscheen op De optimist, Op ruwe planken, De Parelduiker en in het Friese literaire tijdschrift Ensafh. Momenteel studeert hij in Utrecht. Hij speelt nog veel piano.

  • "Foto van Kees Snoek"
    Kees Snoek

    Kees Snoek (1952) doceerde Nederlandse taal en letterkunde aan universiteiten in Michigan, Indonesië, Nieuw-Zeeland en Frankrijk (Straatsburg en Parijs). Hij publiceerde onder meer de biografie van E. du Perron (2005) en vertaalde poëzie van Sitor Situmorang en Rendra. In augustus verscheen bij Van Oorschot Wissel op de toekomst, zijn keuze uit de brieven van Sjahrir (de eerste premier van Indonesië) aan zijn Hollandse geliefde.

     

  • "Foto van Gigi Müjde"
    Gigi Müjde

    Gigi Müjde studeert in augustus 2025 af van de schrijfopleiding met een gemoderniseerde bewerking van het Middelnederlandse toneelstuk Mariken van Nieumeghen, namelijk: Meryem van Mokum. Door de lens van een oud Nederlands stuk, reflecteert die op de hedendaagse Nederlandse samenleving. In diens schrijven, speelt Gigi met taal, gebaar en referenties – om de lezer een eigen(aardige) wereld in te lokken vol verwarring en plezier. Die schrijft ook graag in samenwerking, vooral met Robin Alberts volgens hun eigen versie van de flarf-techniek, waarin er een tekst heen en weer wordt verstuurd en om en om wordt herschreven tot het onherkenbaar vol zit met liefde voor taal. Gigi schrijft alleen vanuit liefde, anders telt het niet.

Blog archief
  • 2026
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2025
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2024
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2023
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2022
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2021
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2020
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2019
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2018
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2017
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2016
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2015
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2014
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2013
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2012
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
  • 2011
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • juli
    • juni
    • mei
    • maart
    • februari
  • 2010
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2009
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
  • 2000
    • januari
  • Tirade bloggers
  • Over Tirade
  • Honorering
  • Abonneren
  • Inzenden
Voorwaarden © 2019 Van Oorschot
  • Facebook
  • Twitter