Skip to content
  • Nieuws
  • Oorshop
  • Auteurs
  • Uitgeverij / contact
    • Wie zijn wij
    • Rights
    • Manuscripten
    • Geschiedenis
    • Literaire prijzen
  • Prospectus
    • Voorjaarsaanbieding 2026
    • Najaarsaanbieding 2025
    • Zomeraanbieding 2025
    • Voorjaarsaanbieding 2025
    • Najaarsaanbieding 2024
    • Zomeraanbieding 2024
  • Podcast
  • Tirade
    • Blog
    • Tijdschrift
    • Abonneren
    • Archief
    • Over Tirade
    • Inzenden
  • De Parelduiker
 
  • Blog
  • Tijdschrift
  • Abonneren
  • Archief
  • Over Tirade
  • Inzenden
Tirade 451 / 2013
[p. 105]

Medewerkers aan dit nummer

Inge Boesewinkel (1972) studeerde Engels en Russisch aan de opleiding voor tolk/vertaler in Maastricht en rondde in 2010 de master Vertalen (Engels) af aan de Unioversiteit Utrecht. Ze vertaalde o.a. romans van Maureen Johnson en Cirisia Territt.

 

Álvaro Enrigue (1969) is de schrijver van vier romans, twee verhalenbundels en een lang essay in boekvorm. Hij wordt beschouwd als een van Mexico’s beste schrijvers van de huidige generatie en werd opgenomen in de Bogotá-39. Met zijn laatste roman, Muerte súbita, won Enrigue de Premio Herralde. Momenteel woont en werkt hij in New York, samen met zijn vrouw, de schrijfster Valeria Luiselli.

 

Jaap Ferwerda is leraar Engels en ckv op havo-vwo, schrijft, schildert en tekent. Draagt geen boodschappen uit, maar houdt van formuleren. Grote voorbeelden: Vestdijk, John Cowper Powys, Melville, Philip Roth en Günter Grass.

 

Harrie Geelen (1939) is schrijver voor kinderen (Querido) en voor volwassenen (Van Oorschot). Daarnaast is hij regisseur, tekenfilmer en illustrator; hij was scenarist van diverse televisieseries. Hij is de echtgenoot van Imme Dros.

 

Detlev van Heest is parkeercontroleur te Hilversum.

 

Heinrich Heine (1797-1856) was een Duits schrijver en dichter van veelal lyrische poëzie. Zijn Buch der Lieder, uit 1827, is een van zijn belangrijkste werken.

 

D. Hooijer (1939-2013) won de Libris Prijs met haar derde verhalenbundel Sleur is een roofdier. In de periode daarna verschenen de romans Catwalk en De wanden van Oeverhorst en postuum, in het voorjaar van 2014, zal haar roman Berichten van een zakenman verschijnen.

 

A.E. Housman (1859-1936) was een vooraanstaand Brits classicus en dichter. Zijn bekendste bundel is zijn debuut, A Shropshire Lad, gepubliceerd in 1896.

 

Jan van Mersbergen (1971) schreef zes romans, publiceerde verhalen in diverse tijdschriften en schrijft columns en artikelen voor kranten en weekbladen. Hij werd vertaald in het Duits, Frans, Engels, Spaans en Turks.

[p. 106]

Charlotte Mutsaers is schrijver en beeldend kunstenaar. Vorig jaar verscheen haar laatste dichtbundel, Dooier op drift.

 

Arjaan van Nimwegen (1947) is vertaler, drukker en schrijver. Verhalen en poëzie van hem verschenen in Hollands Maandblad, Maatstaf en De Tweede Ronde. Hij publiceerde verschillende romans bij De Wereldbibliotheek, op dit moment werkt hij aan de zevende, Silex.

 

Elisabeth van Nimwegen (1976) is acteur, presentator en schrijver. Onlangs verscheen bij Van Oorschot haar debuut De smaak van ijzer, een novelle over een vriendschap tussen twee jonge vrouwen op een toneelschool.

 

Wouter van Oorschot (1952) is uitgever.

 

Kitty Pouwels (1964) studeerde Portugese taal- en letterkunde in Utrecht en vertaalt sinds 1998 uit het Portugees en het Engels. Ze vertaalde romans van o.a. João Ricardo Pedra, Alix Ohlin, Jeremy Chambers en Zadie Smith.

 

Carel Peeters (1944) is als criticus en essayist verbonden aan Vrij Nederland. Onlangs verscheen zijn boek Het wonderland van Lewis Caroll. Wekelijks schrijft hij in Vrij Nederland een Literaire Kroniek en op maandag en vrijdag op de website vn.nl/Boeken.

 

Eugenia Rico werd in 1972 in Oviedo, Spanje, geboren. Naar eigen zeggen verklaarde ze al op haar vijfde dat ze schrijfster wilde worden, en die wens heeft ze enkele decennia later verwezenlijkt. Ze schreef tot nu toe vijf romans en een verhalenbundel genaamd El fin de la raza blanca (Páginas de Espuma, 2012, Madrid). ‘Vuilnis’ komt uit die laatste bundel.

 

Luc de Rooy (1979) is schrijver, redacteur en vertaler. Hij verdeelt zijn tijd tussen Amsterdam en Colombia, waar hij de Zuid-Amerikaanse letteren goed in de gaten houdt.

 

Stevie Smith (1902-1971) was een Brits schrijfster en dichteres. Ze publiceerde negen dichtbundels en drie romans.

 

Leo Vroman (1915) is dichter, prozaïst, essayist, illustrator en hematoloog. Hij woont samen met zijn vrouw Tineke in de Verenigde Staten. Inmiddels staan talloze publicaties en alle belangrijke literaire prijzen op zijn naam.

[p. 107]

Hannah van Wieringen (1982) schreef toneel voor o.a. Toneelgroep Oostpool en debuteerde vorig jaar met de verhalenbundel De kermis van Gravezuid. Deze werd genomineerd voor de Opzij Literatuurprijs en de Bronzen Uil. Haar poëziebundel Hier kijken we naar komt in januari 2014 uit bij uitgeverij De Harmonie. Dit is haar papieren poëziedebuut.

  • Lieke Marsman Ode aan de twijfel
  • De ambassadeur Detlev van Heest Hoe Bert een flinke jongen werd
  • Leo Vroman Drie gedichten
  • Jaap Ferwerda Zondvloed
  • Elisabeth van Nimwegen Vrudduvudde
  • Jan van Mersbergen Ruitenwissers
  • Hannah van Wieringen Vijf gedichten
  • Rebecca Makkai Het koffertje Vertaling Inge Boesewinkel en Kitty Pouwels
  • Wouter van Oorschot Bij de begrafenis van D. Hooijer (1939-2013)
  • Harrie Geelen D. Hooijer
  • Detlev van Heest Nooit meer verliefd
  • D. Hooijer Anne Meiboom
  • Heinrich Heine Drie gedichten Vertaling Harrie Geelen
  • A.E. Housman Vijf gedichten Vertaling Harrie Geelen
  • Stevie Smith Ziek kind Vertaling Harrie Geelen
  • Arjaan van Nimwegen Hästensliefde of: Onbaatzuchtige verhoudingen
  • Álvaro Enrigue Toilet Vertaling Luc de Rooy
  • Eugenia Rico Vuilnis Vertaling Luc de Rooy
  • Kroniek van de roman Carel Peeters Van aanstellerij naar authenticiteit
  • De tirade van... Charlotte Mutsaers Renovatie als zelfverwezenlijking
  • Medewerkers aan dit nummer
Tweet

Lees de Tirade Blog

  • Afbeelding bij Broadway the Hard Way – over al of niet uitsterven

    Broadway the Hard Way – over al of niet uitsterven

    De encyclopedie van het geluk 29 Een van de opvallendste straten in New York is natuurlijk Broadway, alleen al op de kaart als je de schuine lijn al die rechte blokken ziet snijden. Het is een mooie, voortdurende herinnering aan wat niet voorbij is: de aanwezigheid van Native Americans in Amerika. Het is oorspronkelijk de...
    Lees verder
  • Afbeelding bij Collage – over de schoonheid van een snipper

    Collage – over de schoonheid van een snipper

    De encyclopedie van het geluk 28 13 april 1923 arriveert op station Drachten een man wiens belangrijkste bezit een koffer vol papiersnippers is. Hij wordt afgehaald door de broers Thijs en Evert Rinsema, beiden kunstenaar, de eerste ook schoenmaker. Het intieme detail dat de man meteen sympathiek maakt. Lijm moet een redelijk vroeg gereedschap van...
    Lees verder
  • Afbeelding bij Dingen kwijtraken

    Dingen kwijtraken

    Naast een strekkende meter fotoalbums bleek er niet zo veel van emotionele waarde te zitten tussen de spullen van mijn ouders. Ik werkte bij het uitruimen van hun huis met twee stapels, waarbij de stapel mee naar Amsterdam na elke heroverweging kromp. Na hun meubels verdwenen alle boeken, platen, interieurprulletjes en kunstigheden die me niet...
    Lees verder
Tirade bloggers
  • "Foto van Tim Veeter"
    Tim Veeter

    Tim Veeter

    Tim Veeter (1991) is acteur en schrijver. Hij studeerde af als Theaterwetenschapper aan de UvA en genoot diverse acteeropleidingen. In zijn schrijfwerk speelt hij met taal en legt de nadruk op het perspectief en de ontwikkeling van de personages. Zijn verhalen zijn vaak licht absurdistisch, maar toch herkenbaar. Tim is woonachtig in Amsterdam.

  • "Foto van Machiel Jansen"
    Machiel Jansen

    Machiel Jansen blogt voor Tirade incidenteel over zaken die ‘Big Data’ raken. Hij leidt het Scalable Data Analytics-team bij SURFsara Amsterdam. Machiel is gepromoveerd op Knowledge Engineering en heeft in 2007 bij verschillende bedrijven en universiteiten aan SURFsara gewerkt.

  • "Foto van Willemijn Kranendonk"
    Willemijn Kranendonk

    Willemijn Kranendonk (1994) is schrijver en dichter, voor zowel kinderen als volwassenen. Haar werk verscheen o.a. in Tirade, DW B, Liegend Konijn en op Lilith Magazine, Revisor, De Internet Gids, Hard//Hoofd en De Optimist. Momenteel werkt ze aan haar debuutroman die dit jaar nog uit zal komen bij Uitgeverij Van Oorschot en volgt ze de master Jeugdliteratuur aan de Universiteit van Tilburg. Mei 2022 verschijnt haar eerste kinderboek bij Uitgeverij Billy Bones.

Blog archief
  • 2026
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2025
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2024
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2023
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2022
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2021
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2020
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2019
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2018
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2017
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2016
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2015
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2014
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2013
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2012
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
  • 2011
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • juli
    • juni
    • mei
    • maart
    • februari
  • 2010
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2009
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
  • 2000
    • januari
  • Tirade bloggers
  • Over Tirade
  • Honorering
  • Abonneren
  • Inzenden
Voorwaarden © 2019 Van Oorschot
  • Facebook
  • Twitter