Skip to content
  • Nieuws
  • Oorshop
  • Auteurs
  • Uitgeverij / contact
    • Wie zijn wij
    • Rights
    • Manuscripten
    • Geschiedenis
    • Literaire prijzen
  • Prospectus
    • Voorjaarsaanbieding 2026
    • Najaarsaanbieding 2025
    • Zomeraanbieding 2025
    • Voorjaarsaanbieding 2025
    • Najaarsaanbieding 2024
    • Zomeraanbieding 2024
  • Podcast
  • Tirade
    • Blog
    • Tijdschrift
    • Abonneren
    • Archief
    • Over Tirade
    • Inzenden
  • De Parelduiker
 
  • Blog
  • Tijdschrift
  • Abonneren
  • Archief
  • Over Tirade
  • Inzenden
Tirade 421 / 2007
[p. 125]

Medewerkers aan dit nummer

Hedda Martens publiceerde drie prozabundels: Sjibbolet en andere verhalen, Een naald op het water en in 2005 Iemandsland.
Willem Jan Otten schrijft proza, poëzie, toneel en essays. Zijn laatstverschenen boek is Waarom komt U ons hinderen, met illustraties van beeldend kunstnaar Marc Mulders.
Wim Hofman is schrijver voor kinderen en volwassenen, tekenaar en schilder. In 2005 verscheen zijn tweede bundel gedichten voor volwassen, Na de storm.
Erik Menkveld is redacteur van Tirade en schrijver. In 2005 verscheen zijn derde bundel, Prime time, in 2006 de essaybundel Met de meeste hoogachting.
Eva Gerlach schrijft poëzie en proza, voor volwassenen en kinderen. In 2000 ontving zij de P.C. Hooftprijs voor haar poëzie.
Anneke Brassinga is dichter, schrijver en vertaler. Zij publiceerde vele poëziebundels, in 2005 gebundeld in Wachtwoorden.
J.J. Voskuil is schrijver van Het Bureau en Bij nader inzien. In 2007 verscheen de bundel Onder andere. Portretten en herinneringen.
Arjan Peters is criticus, redacteur van de Volkskrant en van Tirade.
Robert Anker schrijft poëzie en proza, zojuist verscheen zijn nieuwe roman Nieuw-Lelieveldt.
Toine Moerbeek is beeldend kunstenaar en essayist. Hij publiceerde o.a Reve tot de vierde macht (2004) en Lucretia. Een getekend feuilleton in dichtvorm.
[p. 126]
Jan Baeke is dichter en medewerker van het Filmmuseum. Zijn laatste bundel is Groter dan de feiten (2007).
Lloyd Haft is sinoloog, dichter en vertaler, in 2003 verscheen zijn achtste bundel, Psalmen.
Jan Siebelink publiceerde ruim twintig romans en werd voor zijn boek Knielen op een bed violen in 2005 bekroond met de ako-literatuurprijs
Frida Vogels is auteur van De harde kern. Van haar Dagboek verscheen recent het vierde deel over de jaren 1962 en 1963.
Carola Kloos is classica en theologe. Ze werkt als vertaalster en publiceert daarnaast essays, onder andere in Tirade.
Mohana van den Kroonenberg studeerde werktuigbouwkunde en beeldhouwen. Zij publiceerde verhalen in o.a. Tirade en werkt momenteel aan een bundel.
Mirjam van Hengel is redacteur van Tirade en was tot 2007 redacteur van uitgeverij van Oorschot.
K. Michel is dichter. Voor zijn bundel Waterstudies ontving hij de Jan Campertprijs en de vsb-Poëzieprijs. In 2004 verscheen Kleur de schaduwen.
Peggy Verzett is dichter, zangeres en beeldend kunstenaar. Zij debuteerde met de bundel Prijken die buik in 2006.
Johanneke van Slooten is musicus en publiceert over muziek in o.a. Luister, Raster en Tirade.
Peter van Lier is filosoof en dichter. Zijn nieuwste bundel is Zes wenken voor muggen aan de deur (2007).
Ester Naomi Perquin debuteerde dit jaar met de bundel Servetten halfstok, die genomineerd werd voor de Buddingh’-prijs en bekroond werd met de Debuutprijs Liegend Konijn.
[p. 127]
Jowi Schmitz is theatercritica en schrijfster, ze publiceerde de romans Leopold (2005) en Kus van je zus (2007).
Rutger Kopland is dichter, essayist en werkte als psychiater. Hij publiceerde talloze bundels, in 2006 verschenen zijn Verzamelde gedichten.
D. Hooijer schrijft verhalen, haar meest recente bundel is Sleur is een roofdier. Haar bundel Zuidwester meningen (2004) is genomineerd voor de Anna Bijns Prijs 2007.
Astrid Lampe is dichter, ze publiceerde vier bundels waarvan de laatste, Spuit je ralkleur (2005) bekroond werd met de Ida Gerhardt Poëzieprijs.
Piet Meeuse is schrijver en vertaler. Zijn meest recente essaybundel is De droom van kennis (2003).
Martin Reints is dichter en essayist. Zijn beschouwingen verschenen in Nacht- en dagwerk, zijn meest recente bundel is De ballade van de winstwaarschuwing (2007).
Elmer Schönberger is musicoloog, componist en schrijver. In 2005 verscheen de bundel Het gebroken oor, in 2003 zijn roman Vic, met name.
Leo Vroman is dichter en bioloog, woont en werkt in Amerika en publiceerde ruim twintig bundels, de meest recente Aan elkaar, samen met Georgine Sanders (2001) en Het tweede verschiet (2003).
  • Hedda Martens Eerste dag
  • Willem Jan Otten Over onthouden gebleken te zijn
  • Wim Hofman Uitvaart
  • Erik Menkveld Een kruier op station Breukelen 2 oktober 1916
  • Eva Gerlach Hoor
  • Anneke Brassinga Toen
  • J.J. Voskuil Alleen op de wereld
  • Arjan Peters Een onderzoek naar de dag
  • Robert Anker Romi
  • Toine Moerbeek De gelukkige sterfkamer
  • Jan Baeke Lengte van dagen
  • Lloyd Haft Welke verjaardag noem ik de mijne?
  • Jan Siebelink 23 augustus
  • Frida Vogels De laatste eer
  • Carola Kloos Een donkere dag
  • Mohana van den Kroonenberg Met je familie moet je wandelen
  • Mirjam van Hengel De dag dat ik alle verschillende soorten steentjes in de stoepen van Lissabon probeerde te fotograferen
  • K. Michel Duizend maal dank
  • Peggy Verzett Gedicht
  • Johanneke van Slooten De koorleider van het Kikkermeer
  • Peter van Lier Continu
  • Ester Naomi Perquin Blijven eten
  • Jowi Schmitz Dag Gijs
  • Rutger Kopland Dagen en nachten
  • D. Hooijer Grijze route, ezelsvel
  • Astrid Lampe Pilot I
  • Piet Meeuse Woensdag 3 oktober 2007
  • Martin Reints 27 oktober 2007
  • Elmer Schönberger Morgen gebeurt het
  • Leo Vroman Genoeg
  • Medewerkers aan dit nummer
Tweet

Lees de Tirade Blog

  • Afbeelding bij Er geen vrij voor nemen

    Er geen vrij voor nemen

    Sinds deze week zit ik in ronde zes van de roman waaraan ik in 2024 begon. De eerste anderhalf jaar gingen op aan het schrijven van de grote lijn: twee levens moesten worden vastgelegd, elk met een eigen begin. Er moest hoop zijn voor mijn opgroeiende personages, maar ook best wat tegenslag. Mijn wens was...
    Lees verder
  • Afbeelding bij DE MENS ALS BIOPIC 14 De jongens Von Amsberg

    DE MENS ALS BIOPIC 14 De jongens Von Amsberg

    ‘Een koe laat elke 90 seconden een scheet, een mens 18 keer per dag. Het aantal scheten van een walvis kan alleen maar geschat worden.’ Zo ongeveer begint het toneelstuk Emily, of het geheim van Huis ten Bosch. De drie zonen van koningin Beatrix en prins Claus von Amsberg zitten in de centrale salon van...
    Lees verder
  • Afbeelding bij Een scherp verlangen – over zakmessen

    Een scherp verlangen – over zakmessen

    Larousse 26 Het begon ongetwijfeld met een Zwitsers legermes. Rood plastic met een wit kruisje erop. Een hoeveelheid functies: een mes, een klein mesje, een zaag, een nagelvijl, priem, blikopener, flessenopener, een kurkentrekker. Misschien was ik tien jaar toen ik er de eerste keer uiteindelijk eentje kon kopen. Het is eveneens een haptische sensatie: het...
    Lees verder
Tirade bloggers
  • "Foto van Ida Hondelink"
    Ida Hondelink

    Ida Hondelink is schrijver en performer. Ze studeert momenteel af aan de studie Writing For Performance aan de HKU. Reeds is ze actief als dichter en essayist op verschillende platforms en podia, waaronder Notulen van het Onzichtbare, Hard//hoofd, Dichters in de Prinsentuin, de U-Slam en de Nacht van de Literatuur. Haar werk is fantasierijk, maatschappijkritisch en heeft doorgaans een poëtische ondertoon.
    (portret: Lin Woldendorp)

  • "Foto van Thom Wijenberg"
    Thom Wijenberg

    Thom Wijenberg (1996) schrijft poëzie en proza. Hij werkt als redacteur en programmamaker en studeert aan de Schrijversvakschool. Zijn werk verscheen onder andere op Notulen van het Onzichtbare, Tijdschrift Ei en in de Seizoenszine.

    Auteursfoto: Gaby Jongenelen

  • "Foto van Gregor Verwijmeren"
    Gregor Verwijmeren

    Gregor Verwijmeren studeerde Taal- en Cultuurstudies aan de Universiteit Utrecht en gitaar aan het conservatorium in dezelfde stad. Hij publiceerde fictie in onder meer De Gids en Flash: The International Short-Short Story Magazine. De vorm van geluid, zijn debuutroman, werd uitgegeven door Van Oorschot, en is wereldwijd de eerste roman over tinnitus (en muziek en geluiden) die door een mainstreamuitgeverij is uitgegeven. Gregor werkt momenteel aan zijn tweede roman, waarvoor hij een beurs ontving van het Nederlands Letterenfonds. In april 2021 zal hij Nederland vertegenwoordigen bij het European First Novel Festival in Boedapest (uitgesteld vanwege Covid). Hij is vader van drie kinderen en kookt en tennist graag in zijn vrije tijd.

Blog archief
  • 2026
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2025
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2024
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2023
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2022
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2021
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2020
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2019
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2018
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2017
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2016
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2015
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2014
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2013
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2012
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
  • 2011
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • juli
    • juni
    • mei
    • maart
    • februari
  • 2010
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2009
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
  • 2000
    • januari
  • Tirade bloggers
  • Over Tirade
  • Honorering
  • Abonneren
  • Inzenden
Voorwaarden © 2019 Van Oorschot
  • Facebook
  • Twitter